?>

Jak konserwować drzwi

Konserwacja – to czynności konieczne, by drzwi służyły nam przez wiele lat.
Drzwi drewniane potrzebują szczególnej pielęgnacji by nie tracić koloru czy też nie pęcznieć pod wpływem wilgoci.

Preparaty przeznaczone do konserwacji drewna to przede wszystkim lakiery, impregnaty i środki służące do gruntowania powierzchni. Zawierają one składniki , które działają przeciwgrzybicznie i hamują powstawanie drobnoustrojów i pleśni.

Drzwi tak jak i okna należy regularnie czyścić i unikać przy tym środków, które mogą spowodować odbarwienia bądź zniszczyć warstwę lakieru lub farby. Ich pielęgnacja opiera się na stosowaniu preparatów jak mleczko czy pasta do drewnianych powierzchni.

Do czyszczenia powierzchni drewnianych dostępne jest szeroka gama produktów o wysokiej jakości i zabezpieczaniu. Produkty te zawierają olejki, wosk, balsamy. Wszystkie te składniki wpływają na wygląd oraz chronią w pewnym stopniu przed porysowaniami.

Poznaj słowniczek przydatnych pojęć

Poznaj takie pojęcia jak: Kantrygiel, Listwy maskujące, Nadproże, Otwory wentylacyjne, Ramiak, Samozamykacz, Szpros, Szyld, Wizjer, judasz, Zamek hakowy

więcej
Jak konserwować drzwi

Konserwacja – to czynności konieczne, by drzwi służyły nam przez wiele lat. Drzwi drewniane potrzebują szczególnej pielęgnacji by nie tracić koloru czy też nie pęcznieć pod wpływem wilgoci.

więcej
Okleiny. Materiały sztuczne

Czyli laminaty, sztuczna okleina, która imituje drewno. W zależności od odmiany mogą być bardzo wytrzymałe na warunki zewnętrzne i bardzo podobne do naturalnego. Jedna z głównych zalet sztucznych laminat

więcej