?>

Jak określić czy drzwi są prawe czy lewe

Częstym problemem przy wyborze drzwi jest określenie czy drzwi jakich potrzebujemy to drzwi prawe czy lewe. Zasada jest prosta i można ją stosować niezależnie od tego czy dobieramy drzwi wejściowe czy wewnętrzne , czy drzwi otwierają się do środka czy na zewnątrz pomieszczenia.

Należy stanąć przed drzwiami w taki sposób by otworzyć je przez pociągnięcie drzwi do siebie . Jeśli zawias znajduje się po lewej stronie to znaczy że to drzwi lewe jeśli po prawej to mamy drzwi prawe.

 

strona_drzwi

 

 

 

Poznaj słowniczek przydatnych pojęć

Poznaj takie pojęcia jak: Kantrygiel, Listwy maskujące, Nadproże, Otwory wentylacyjne, Ramiak, Samozamykacz, Szpros, Szyld, Wizjer, judasz, Zamek hakowy

więcej
Jak konserwować drzwi

Konserwacja – to czynności konieczne, by drzwi służyły nam przez wiele lat. Drzwi drewniane potrzebują szczególnej pielęgnacji by nie tracić koloru czy też nie pęcznieć pod wpływem wilgoci.

więcej
Okleiny. Materiały sztuczne

Czyli laminaty, sztuczna okleina, która imituje drewno. W zależności od odmiany mogą być bardzo wytrzymałe na warunki zewnętrzne i bardzo podobne do naturalnego. Jedna z głównych zalet sztucznych laminat

więcej