Okleiny. Materiały naturalne

Przygotowane w zupełnie inny sposób niż syntetyki, w końcu znajdują się na drzwiach w podobny sposób – naklejone na ich powierzchnie. Ich ‘naturalna’ zaleta to naturalny wygląd – każde drzwi będą się różnych od innych. Z pewnością układem słojów ale często też kolorystyką, czyli wybarwieniem. Drewno bowiem nie barwi się w jednorodny sposób – miejsca z sękami czy szerszymi słojami przyjmą inny kolor niż reszta. Większość osób uzna to za piękno natury i zaletę, ale dla niektórych stanowić może też wadę.

Fornir
To naturalna okleina, którą pokrywa się skrzydła drzwiowe. Produkuje się ją z drewna, które jest prasowane pod dużym ciśnieniem i krojone na plastry różnej grubości. Naturalna okleina ma grubość 1,5 – 2 mm. Różnorodne składanie warstw drewna po przekrojeniu plastrów pozwala na uzyskanie efektownych układów słojów i unikatowych wzorów na powierzchni skrzydeł.
Z zewnątrz fornir zabezpieczony jest wielowarstwowym lakierem z filtrem UV, poza podniesieniem odporności mechanicznej ma to na celu zmniejszenie wybarwiania się drzwi pod wpływem promieni słonecznych.

Drzwi Ego Line w 10 dni

Nowoczesne drzwi Ego Line dostępne w 10 dni roboczych.

więcej
Poznaj słowniczek przydatnych pojęć

Poznaj takie pojęcia jak: Kantrygiel, Listwy maskujące, Nadproże, Otwory wentylacyjne, Ramiak, Samozamykacz, Szpros, Szyld, Wizjer, judasz, Zamek hakowy

więcej
Jak konserwować drzwi

Konserwacja – to czynności konieczne, by drzwi służyły nam przez wiele lat. Drzwi drewniane potrzebują szczególnej pielęgnacji by nie tracić koloru czy też nie pęcznieć pod wpływem wilgoci.

więcej