?>

Okleiny. Materiały sztuczne

Czyli laminaty, sztuczna okleina, która imituje drewno. W zależności od odmiany mogą być bardzo wytrzymałe na warunki zewnętrzne i bardzo podobne do naturalnego. Jedna z głównych zalet sztucznych laminatów to powtarzalność wzoru.
Laminat dzieli się na okleiny CPL, folie drewnopodobne i okleiny Decor.

 

Okleina CPL
Okleina wysokiej jakości i odporności. Bardzo duża twardość i wytrzymałość pozwala wykorzystać drzwi pokryte CPL w miejscach użyteczności publicznej. Sam materiał bardzo dobrze imituje drewno zachowując jednocześnie powtarzalność wzoru.

Folia drewnopodobna
To rodzaj okleiny sztucznej, który pokrywa najczęściej skrzydła tłoczone. Charakteryzuje się wzorem imitującym słoje drewna. Nie powinno się stosować tego rodzaju okleiny dla skrzydeł bezpośrednio narażonych na działanie czynników atmosferycznych.

Okleina Decor
To najmniej odporny na uszkodzenia rodzaj sztucznej okleiny. Wykorzystywany przy skrzydłach płaskich w pomieszczeniach ogólnego zastosowania. Wizualnie imituje okleinę CPL, ale jest od niej znacznie tańszy.

Poznaj słowniczek przydatnych pojęć

Poznaj takie pojęcia jak: Kantrygiel, Listwy maskujące, Nadproże, Otwory wentylacyjne, Ramiak, Samozamykacz, Szpros, Szyld, Wizjer, judasz, Zamek hakowy

więcej
Jak konserwować drzwi

Konserwacja – to czynności konieczne, by drzwi służyły nam przez wiele lat. Drzwi drewniane potrzebują szczególnej pielęgnacji by nie tracić koloru czy też nie pęcznieć pod wpływem wilgoci.

więcej
Okleiny. Materiały sztuczne

Czyli laminaty, sztuczna okleina, która imituje drewno. W zależności od odmiany mogą być bardzo wytrzymałe na warunki zewnętrzne i bardzo podobne do naturalnego. Jedna z głównych zalet sztucznych laminat

więcej